Rozpiska szkolenia
Jak wygląda nasz kurs motorowodny Gdańsk?
CZĘŚĆ TEORETYCZNA: szkolenie online na platformie e-learningowej, wraz ze wsparciem instruktora, porady, konsultacje
PRAKTYKA: zajęcia z zakresu manewrowania, opanowania jednostki w różnych warunkach, manewry awaryjne, MOB
DODATKOWO: Organizujemy egzamin i pomagamy przy dopełnieniu formalności. Zamknięcie wszystkiego w 1 dzień.
Wymagania na sternika motorowodnego
Patent sternika motorowodnego należy do najniższej grupy patentów motorowodnych które obowiązują w Polsce. Aby go uzyskać, konieczne jest spełnienie poniższych warunków:
- – mieć ukończone 14 lat* (osoby poniżej 18 roku życia potrzebują zgody obojga rodziców)
- – ukończyć kurs pozytywnie zdanym egzaminem
*osoby, które nie ukończyły 16 lat, mogą prowadzić wyłącznie jednostki o mocy silnika nieprzekraczającej 60 kW.
Uprawnienia sternika motorowodnego
Nie wiesz po co Ci patent sternika motorowodnego? Bezpieczne pływanie zarówno po wodach morskich wodach wewnętrznych, jak i śródlądowych to priorytet podczas korzystania z uroków wody. Sprawdź jakie uprawnienia ma sternik motorowodny Gdańsk.
- – prowadzenie łodzi motorowych po wodach śródlądowych
- – prowadzenie łodzi motorowych o długości kadłuba do 12m, po wodach morskich w porze dziennej, w strefie do 2 Mm od brzegu.
Egzamin na patent sternika motorowodnego – jak wygląda?
Do uzyskania patentu na sternika motorowodnego należy ukończyć egzamin, na który składają się 2 części. Całość trwa około 3-4 godziny, więc uzyskasz uprawnienia sternika motorowodnego w jeden dzień. Uczestnik, który nie zaliczy jednej z części, w kolejnym podejściu musi zdać każdą z nich. Każde podejście do egzaminu jest osobno płatne – można mieć nieograniczoną ilość podejść.
- – część teoretyczna – na nią składa się 75 pytań z jednokrotnym wyborem. Pozytywne ukończenie tej części wymaga udzielenie poprawnych odpowiedzi na 65 z nich.
- – część praktyczna – w części praktycznej sprawdzane są następujące umiejętności: manewrowanie jachtem motorowym, wydawanie komend i kierowanie załogą. Błędnie wykonany manewr można raz powtórzyć.
Po zdanym egzaminie uzyskujesz uprawnieni do prowadzenia jachtów motorowych. Ocean Team jest uprawnionym podmiotem, który może przeprowadzić egzamin państwowy. Kompleksowo zajmujemy się wszystkim!
Patent motorowodny – sprawdź pozostałe kursy
Nasza szkoła żeglarska to kompleksowa oferta kursów, które pozwolą Ci uzyskać dowolny patent motorowodny. Jeżeli zależy Ci na szybkim kursie i egzaminie w Gdańsku, który zapewni Ci możliwość prowadzenia jachtów motorowych, motorówek, skuterów wodnych, to patent sternik motorowodny jest znakomitym dla Ciebie rozwiązaniem. Masz w planach dalszy rozwój i pogłębianie swojej wiedzy, umiejętności i przede wszystkim możliwości? Wypłyń z Ocean Team na głębokie wody i sprawdź jakie inne kursy motorowodne mamy w swojej ofercie!
Motorowodny sternik morski
Zdając kurs na motorowodnego sternika morskiego, równocześnie zyskujesz wszystkie uprawnienia sternika motorowodnego. Sternik morski ma szersze możliwości – prowadzenie każdego jachtu motorowego po wodach śródlądowych, a także prowadzenie jachtów motorowych o długości nieprzekraczającej 18 m po wodach morskich.
Do przystąpienia do egzaminu wymagane jest ukończenie 18-ego roku życia oraz odbycie co najmniej 2 rejsów po wodach morskich. Ich łączny czas powinien przekraczać 200 godzin.
Holowanie narciarza wodnego
Jesteś sternikiem i chciałbyś bezpiecznie holować narciarza wodnego? Nasz jednodniowy kurs pozwoli Ci poznać wszystkie teoretyczne i praktyczne zasady, niezbędne do holowania narciarza, opony, banana, kneeboard. Kurs w formie e-learningu wraz z częścią praktyczną, zakończoną egzaminem państwowym.
Kapitan motorowodny
Aby ukończyć ten stopień motorowodny, należy wcześniej zdać egzamin na sternika morskiego oraz odbyć odpowiednią praktykę. Do uprawnień kapitana motorowodnego należy poruszanie się po wodach śródlądowych i morskich na każdej łodzi motorowej, bez ograniczeń. W skład praktyki wodnej wchodzi:
- – minimum sześć rejsów morskich o łącznym wymiarze godzin minimum 1200 godzin żeglugi, w tym nie mniej, niż 400 godzin samodzielnego prowadzenia jednostki o długości kadłuba powyżej 7,5 m,
- – minimum jeden rejs trwający powyżej 100 godzin na jachcie o długości kadłuba powyżej 20 m,
- – minimum jeden rejs o długości powyżej 100 godzin żeglugi przeprowadzony na wodach pływowych, dodatkowo należy podczas niego zawinąć do co najmniej dwóch portów pływowych.