Szkolenie Sea Survival wg ISAF

szkolenie dla żeglarzy SEA Survival

Zastanawiałeś się kiedyś jak zachowałbyś się w środku nocy na tonącym wśród dużych fal jachcie? Co zabrałbyś ze sobą do tratwy ratunkowej mając dwie minuty na ewakuację? Czy w ogóle potrafiłbyś uruchomić taką tratwę i przenieść na nią załogę? A co z wezwaniem pomocy?

Świadomość z zakresu bezpieczeństwa morskiego przeciętnego skippera jest niestety nadal mizerna a konsekwencje tego często tragiczne. Nasze szkolenie oparte jest o program i metodologię federacji ISAF, która swoje szkolenia kieruje m.in. do żeglarzy oceanicznych podejmujących najtrudniejsze wyzwania. W przeciwieństwie do większości tego typu szkoleń my zajęcia praktyczne prowadzimy w warunkach morskich na jachcie (nie na basenie). Wodowanie i odpalanie autentycznej tratwy jachtowej i ewakuacja z jachtu, użycie osobistych środków ratunkowych (kamizelki pneumatyczne, TPS, pasy ratunkowe), strategia przetrwania, sygnalizacja (odpalanie pirotechniki), wciąganie rozbitka na pokład (także nieprzytomnego), gaszenie pożarów jachtowych, odcinanie takielunku.

To i inne aspekty bezpieczeństwa morskiego tworzą to szkolenie bardzo ciekawym i pełnym adrenaliny. Duża dawka wiedzy i praktyki podane w taki sposób, że długo pozostaną w głowie. Uczestnik otrzymuje dwujęzyczny certyfikat honorowany przez wielu renomowanych organizatorów regat (RORC, RWYC organizujący np. regaty OSTAR, TWOSTAR, ROLEX FASTNET) – *aby uzyskać taki certyfikat należy uczestniczyć w dwóch dniach szkolenia wraz z kursem medycznym i rozszerzonym programem szkolenia teoretycznego (sobota i niedziela).

Wybierz wariant, miejsce i termin szkolenia aby zobaczyć cenę. Cena standard 850zł.

Można dołączyć do grupy w opcji standard lub wybrać opcję indywidualną i ustalić indywidualny termin dla siebie (cena dla swojej grupy 1-6 osób w cenie 4500zł)

Zarezerwuj

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w niniejszym formularzu na potrzeby obsługi zapytania.