Szkolenia nawigacyjne

W dobie powszechnej elektronizacji na jachtach, większość żeglarzy zawierza nawigowanie ploterom GPS, zakładając podświadomie, że te prowadzą je do celu jak po sznurku z dokładnością nawigacji samochodowych. Jak mylne to podejście najlepiej mogliby opisać ci żeglarze, którzy w konsekwencji nieograniczonej wiary w GPS doświadczyli mniej lub bardziej poważnych wypadków morskich. Bezpieczna nawigacja to jeden z filarów bezpiecznej żeglugi, nie wolno zatem nawigacji sprowadzić do śledzenia ikony łódki na ekranie większego czy mniejszego monitora! Chcesz być dobrym skipperem? Musisz być dobrym nawigatorem – zapraszamy na nasze kursy i warsztaty nawigacyjne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i każdy może zdobywać kolejne poziomy nawigatorskiego wtajemniczenia.

Dostępne kursy nawigacyjne w naszej szkole żeglarskiej:

 

Nawigacja klasyczna 2 dni

Szczegóły i rezerwacja

Astronawigacja

Kojarzysz zdjęcia oceanicznych żeglarzy z charakterystycznym sekstantem (często także ze stoperem) w ręku? Nie intryguje Cię to, jak oni mogli bez elektroniki wyznaczać swoje pozycje (i to dokładne!)? Astronawigacja to wysoka półka w nawigacji klasycznej, na pozór nieco retro ale zawsze skuteczna i dająca ogromną satysfakcję.

Szczegóły i rezerwacja

Indywidualne Warsztaty Nawigacyjne i Indywidualny Kurs Astronawigacji

Chcesz dobrze nauczyć się klasycznej nawigacji lub astronawigacji ale ciężko Ci dostosować się do dostępnych terminów szkoleń? Skorzystaj ze znakomitej opcji szkoleń indywidualnych w naszych lokalizacjach w Bielsku-Białej i w Gdyni! W ciagu weekendu przebrniesz przez wszystkie zagadnienia nawigacji klasycznej (także wody pływowe) lub astronawigacji pod okiem doświadczonego instruktora, który dostosuje tempo i zakres ćwiczeń do Twoich indywidualnych oczekiwań. Szkolenia oparte są przede wszystkim o praktykę i składają się głównie z ćwiczeń i symulacji.

Szczegóły i rezerwacja

Radar i nawigacja nocna - szkolenie praktyczne

Szczegóły i rezerwacja