Nawigacja elektroniczna i radarowa

„Nie rusz, bo popsujesz!” – najpopularniejsza reakcja kapitana na Twoją próbę włączenia radaru?

Kiedyś niemal niedostępny luksus, dziś niemal codzienność na jachtach (także czarterowych) – radar. Często traktowany jako przeżytek nadal jest jednym z najważniejszych elementów bezpiecznej nawigacji, niestety zbyt rzadko używany przez żeglarzy. Radar to nie tylko wykrywanie przeszkód, to także doskonałe narzędzie do nawigowania. W połączeniu z innymi narzędziami nawigacji elektronicznej może uczynić Twój rejs bardzo bezpiecznym, pod warunkiem, że będziesz umiał do wykorzystać! W ramach praktycznych warsztatów nawigacji elektronicznej i radarowej poznasz wiele bardzo użytecznych funkcji ploterów GPS, programów nawigacyjnych, radaru, AIS, NAVTEX. Planowanie trasy, planowanie halsowania, zwiększanie efektywności żeglugi. Na deser elementy ROUTING-u pogodowego, czyli jak planować dłuższą trasę w oparciu o dostępne prognozy pogody.

Duża dawka wiedzy wzbogacona praktycznymi wskazówkami doświadczonego instruktora niewątpliwie wzbogacą Twoje nawigacyjne umiejętności. Polecamy szczególnie warsztaty na jachcie (Gdańsk), gdzie dodatkowo ćwiczenia wykonujemy „na żywo” na wodach Zatoki Gdańskiej korzystając z bogatego wyposażenia elektronicznego naszej Delphii 46DS!

Wybierze datę, miejsce i wariant aby zobaczyć cenę. Cena standard 590zł, natomiast w opcji indywidualnej możesz ustalić dogodny termin dla swojej grupy (grupa 1-6 osób w cenie 3000zł)

Zarezerwuj

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w niniejszym formularzu na potrzeby obsługi zapytania.