Nawigacja klasyczna 2 dni

Zgrabna kompilacja zagadnień nawigacji klasycznej w formie skrojonej na miarę dawki teorii przeplatanej ciekawymi zadaniami i ćwiczeniami. Przede wszystkim praktyka!
Program szkolenia: | Dodatkowo: |
---|---|
|
|
Cena zawiera:
- dwa szkolenia: podstawy nawigacji klasycznej i zaawansowana nawigacja klasyczna
- 16h kursu
- catering kawowy
Dodatkowe informacje:
- małe grupy kursantów (do 6 osób)
- praca na oryginalnych wydawnictwach
- wsparcie instruktora po kursie (np. przy planowaniu samodzielnego rejsu)
- VOUCHERY - Chcesz podarować szkolenie w prezencie? Potrzebujesz Voucher? Napisz nam o tym w komentarzu podczas zakupu szkolenia, podając dane osoby obdarowanej oraz adres do wysyłki Vouchera (elegancka, wydrukowana wersja).
Płatności:
- min. 50% przy rezerwacji szkolenia, reszta nie później niż przed rozpoczęciem szkolenia (karta, gotówka, przelew, BLIK)
- VOUCHERY – wysyłka Vouchera po dokonaniu pełnej opłaty za szkolenie. Korzystasz z promocji – opłać rezerwację i skontaktuj się z nami.
- Wystawiamy faktury VAT

TERMINY:
Gdynia
2022-09-10 - 2022-09-11 - zostało 7 wolnych miejsc
2022-10-01 - 2022-10-02 - zostały 3 wolne miejsca
2022-10-15 - 2022-10-16 - zostały 4 wolne miejsca
2022-11-05 - 2022-11-06 - zostały 4 wolne miejsca
2022-12-17 - 2022-12-18 - zostały 4 wolne miejsca
Warszawa
2022-11-26 - 2022-11-27 - zostało 8 wolnych miejsc
Przejdź do formularzaZarezerwuj
Nawigacja klasyczna – dlaczego warto się szkolić?
Nawet dzisiaj, w XXI wieku, mimo zaawansowanej techniki, znajomość nawigacji klasycznej jest nieodzownym elementem bezpiecznej żeglugi. Warto pamiętać, że posiadanie wiedzy i umiejętności praktycznych daje ludziom morza to, co w żeglarstwie najważniejsze – niezależność oraz komfort psychiczny.
Najlepszy i najbardziej wydajny system GPS może przecież kiedyś zawieść, a przy tym potrzebuje zasilania. Oznacza to, że niekiedy wystarczy jedno zwarcie, uderzenie pioruna, awaria instalacji – i zostajemy z niczym, dryfując bezradnie na środku morza. Znając klasyczne metody nawigowania, nigdy nie staniemy się zakładnikami techniki, która – jak wszystko inne – ma prawo zepsuć się, zawiesić lub odmówić posłuszeństwa.
Urządzenia do nawigacji klasycznej
Klasyczna nawigacja opiera się o wyznaczanie pozycji jednostki na mapie za pomocą prostych przyrządów. Ich dokładność oraz bezawaryjność powodują, że mogą one stanowić świetną alternatywę dla nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań.
Do podstawowych przyrządów nawigacyjnych, umożliwiających pracę z mapą, należą:
- zestaw trójkątów,
- liniał,
- przenośnik,
- ołówek oraz gumka.
Zaawansowana nawigacja klasyczna
Do prowadzenia zaawansowanej nawigacji służą przyrządy, jakich używano, zanim nastała era wszechobecnej elektroniki. Zaliczamy do nich:
- kompas – absolutna podstawa, pomocna w wyznaczaniu kierunku bieguna magnetycznego,
- anemometr – z jego użyciem da się wyznaczyć prędkość,
- sekstant – pozwala zmierzyć kąty pomiędzy obiektami i określić wysokość ciał niebieskich nad horyzontem. Jeśli takim ciałem będzie Gwiazda Polarna, będzie można ustalić szerokość geograficzną, na jakiej znajduje się nasza jednostka.